Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

ГІНЕКОЛОГИ

Журнал "Травма" Том 21, №3, 2020

Повернутися до номеру

Вітаємо Олександра Євгеновича Лоскутова!

26 травня 2020 року виповнилося 70 років від дня народження академіка Національної академії медичних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, заві-дувача кафедри травматології та ортопедії Дніпропетровської медичної академії, доктора медичних наук, професора Олександра Євгеновича Лоскутова.
Більше 45 років вся науково-педагогічна, практична і суспільна діяльність Олександра Євгеновича нерозривно пов’язана з кафедрою травматології та ортопедії Дніпропетровської медичної академії, яку він очолив близько 20 років тому.
Складно переоцінити внесок Олександра Євгеновича Лоскутова в розвиток сучасної вітчизняної ортопедії та травматології. Це велике число науково-технічних напрацювань у галузі хірургічного лікування травм і захворювань опорно-рухової системи, дослідження в галузі біомеханіки, матеріалознавства, регенерації кісткової тканини, розробки конструкції для погружного остеосинтезу й ендопротезування та багато іншого.
Але, мабуть, улюбленим «дітищем» Олександра Євгеновича завжди було і залишається ендопротезування. Завдяки його ініціативі в 1991 р. була організована перша в Україні спеціалізована клініка ендопротезування. Завдяки його ентузіазму була створена національна програма України з ендопротезування тазостегнового суглоба. Завдяки його зусиллям були розроблені і впроваджені в промислове виробництво і широку клінічну практику конструкції вітчизняних ендопротезів кульшових суглобів системи «ОРТЕН», плечового, ліктьового, гомілковостопного суглобів, а також суглобів кисті і стопи. Величезна армія українських ортопедів-травматологів без перебільшення вважають Олександра Євгеновича зразком справжнього сучасного вченого, чудового хірурга, вмілого і талановитого організатора, прекрасного досвідченого вчителя.
Колектив Науково-дослідного інституту травматології та ортопедії Донецького національного медичного університету, кафедри травматології, ортопедії та хірургії екстремальних ситуацій Донецького націо-нального медичного університету, редакція журналу «Травма», численні колеги, друзі та учні щиро вітають Олександра Євгеновича та бажають йому міцного здоров’я, творчого ентузіазму і подальших успіхів у його науково-педагогічній, лікарській та громадській діяльності.


Повернутися до номеру